Ekologia według Wicanders

Stworzone przez ludzi, inspirowane naturą…

Produkty Wicanders tworzone są z zachowaniem równowagi między innowacyjnością a ochroną środowiska, stanowią połączenie najnowocześniejszych technologii z zadziwiającymi właściwościami korka.

 

lisc wicanders

zielony cykl produkcjiZielony cykl produkcji – Pozostałości korka powstałe w wyniku procesu przemysłowego są w 100% włączone do produkcji, tworząc ekologicznie korzystny cykl.

intensywne wykorzystanie biomasyIntensywne wykorzystanie biomasy – Pył korkowy powstały w trakcie procesu przemysłowego jest spalany, stanowiąc główne źródło energii urządzeń fabrycznych, tym samym produkty Wicanders wytwarzane są głównie w oparciu o odnawialne źródlo energii.

nizsza emisja dwutlenku węglaNiższa emisja dwutlenku węgla – Naturalna właściwość korka do pochłaniania dwutlenku węgla w połączeniu z ekologicznym procesem produkcyjnym pozwalają tworzyć efektywne z punktu widzenia ochrony środowiska produkty, stanowiąc wkład Wicanders do zrównoważonego rozwoju.

 jakość powietrza w pomieszczeniachJakość powietrza w pomieszczeniach – Wolne od ftalanów, produkty Wicanders otrzymały certyfikaty za dobrą jakość powietrza, takie jak Greenguard i A+.

ujemny potencjał dla globalnego ociepleniaUjemny potencjał dla globalnego ocieplenia – Większość produktów Wicanders przyczynia się do zmniejszenia globalnego ocieplenia, ponieważ pochłania więcej CO₂ niz emituje.

 

Korek materiałem ze źródeł odnawialnych

Korek to przetworzona kora dębu korkowego, wolno rosnącego drzewa w regionie basenu Morza Śródziemnego, którego żywotność wynosi nawet 200 lat, ważnego dla społecznego i gospodarczego rozwoju tego regionu.

korek materiałem ze źródeł odnawialnychprawdziwie przyjazny dla środowiskaPrawdziwie przyjazny dla środowiska – Pozyskiwanie korka i powiązany z nim przemysł są częścią zrównoważonego rozwoju, gdyż drzewo nigdy nie doznaje szkody w trakcie zbioru korka, a kora regeneruje się po każdym zbiorze.

pozytywny wpływ na ekologięPozytywny wpływ na ekologię – Szacuje się, że portugalskie lasy korkowe – montado – odpowiadają za wchłonięcie 5% krajowej emisji dwutlenku węgla, co przekłada się na 4,8 milionów ton rocznie.

aktywność, ktora laczy pokoleniaAktywność, która łączy pokolenia – Kora jest ręcznie ściągana z pnia drzewa po raz pierwszy, gdy dąb korkowy ma 25 lat, a następnie co 9 lat. Jest to umiejętność przekazywana z pokolenia na pokolenie.

pozytywny wplywa ekonomiczno-spolecznyPozytywny wpływ ekonomiczno-społeczny – Zbiór korka jest regularnym, cyklicznym procesem, który przyczynia się do ekonomicznego i społecznego rozwoju obszarów wiejskich w regionie Morza Śródziemnego.

motor rozwoju obszarow wiejskichMotor rozwoju obszarów wiejskich – Aktywność związana z pozyskiwaniem kory i jej przetwarzaniem tworzy miejsca pracy na obszarach wiejskich, zachęcając ludzi do pozostania tam.