6 powodów, dla których podłoga z korkiem jest najlepszym rozwiązaniem dla pokoju dziecięcego

 

dzieciecy1. Biegaj boso

Dzieci lubią bawić się swobodnie, co oznacza ściąganie skarpetek, bieganie, leżenie na podłodze, podejmowanie aktywności, jakich dorosły by nie wymyślił. Podłoga to dla nich plac zabaw, trzeba im zatem zapewnić takie warunki, aby nie bać się o ich zdrowie w trakcie gier. Ceramika i drewno potrafią być chłodne zimą, z kolei wykładzina podłogowa bywa zbyt nagrzana latem. Najlepszy z nich jest korek dzięki zdolności do zapobiegania rozprzestrzenianiu się energii cieplnej. Chodzenie po takiej podłodze bosą stopą dostarcza poczucia komfortu.

 

2. Baw się bezstresowo

Czy twoje dziecko nigdy nie upuściło swojej ulubionej zabawki, a potem płakało przez godzinę, bo ona pękła na twardych panelach? Czy twoje dziecko nie skakało radośnie, a następnie nie upadło na drewniany parkiet, uderzając się boleśnie? Z podłogą Wicanders to się nie zdarzy, gdyż korek amortyzuje siłę uderzenia. Tak więc, pozwólmy dzieciom bawić się bez obaw.

 

3. Pozwól na szalone pomysły bez obawy, że twój sąsiad zapuka do drzwi

Dzieci potrafią biegać w kółko, skakać i krzyczeć, ile sił mają. Mówiąc szczerze, wyrośnięcie z tego upodobania zajmie im parę dobrych lat. Jedynym wyjściem jest wyposażenie pokoju w podłogę charakteryzującą się doskonałym pochłanianiem dźwięków. Podłoga Wicanders redukuje hałas powstający w trakcie stawiania kroków o 53% lepiej niż zwykły panel, w pomieszczeniu będzie więc o wiele ciszej. A twój sąsiad poniżej będzie mógł w spokoju czytać swą ulubioną powieść.

 

4. Zróbmy mały bałagan

Dobrze wiemy, że radosna zabawa może skutkować rozgardiaszem. Plastelina, kredki, farby mogą spowodować trwałe zniszczenia. Także sok pomarańczowy rozlany na drewnianym parkiecie. Z podłogą Wicanders jest inaczej. Dzięki odpowiedniemu wykończeniu jest przygotowana do codziennego czyszczenia z użyciem standardowego mopa. Nie musisz więc martwić się kałużami i plamami.

 

5. Zdrowa atmosfera

Kiedy dziecko wychodzi na zewnątrz, spotkanie z zanieczyszczonym powietrzem jest nieuniknione, jednak można zadbać, aby wewnątrz domu panowała zdrowa atmosfera. Kluczowy jest tu wybór odpowiednich materiałów. Przy decydowaniu o podłodze miej na uwadze ekologiczność i brak emitowania szkodliwych substancji. Dzięki zastosowaniu korka (całkowicie naturalnego materiału ze źródeł odnawialnych) i odpowiedzialnemu społecznie procesowi produkcji, podłogi Wicanders są przyjazne środowisku i spełniają najwyższe standardy w zakresie jakości powietrza, stąd możesz mieć pewność, że żadne substancje (np. ftalany) nie będą przenikały do pokoju dziecka.

 

6. Podłoga przygotowana do pełnienia roli placu zabaw

Nie ważne, ile razy stopy przebiegną po posadzce, ile razy zabawki na nią spadną, ile cykli czyszczenia przejdzie – podłoga dziecięcego pokoju musi to wszystko przetrwać. Dlatego wytrzymałość jest jednym z kluczowych punktów wyboru. Wicanders oferuje podłogi z nawet bezterminową gwarancją, będzie więc można urządzić na nich wiele kolejnych przyjęć urodzinowych.

 

pokoj dzieciecy